Česko-německý zastřešující svaz


  • Představenstvo Euroregionu Erzgebirge e. V.

  • Jednatelství Euroregionu Erzgebirge e. V.

  • Rada Euroregionu Krušnohoří

  • Jednatelství Euroregionu Krušnohoří


Společné komise

Komise pro krizový management

Německá strana

Steffen Kräher (předseda komise), Abteilungsleiter Ordnung und Sicherheit (MSN)

Mirko Mischok, Referatsleiter Rettungsdienst, Brand- und Katastrophenschutz (ERZ)

Tommy Kühn, Kreisbrandmeister, Mittelsachsen

Česká strana

Ing. Jiří Hlinka (předseda komise), místostarosta města Osek

a další členové

 

 

Komise pro mládež a kulturu

Německá strana

Susanne Schmidt, Vorsitzende, Betriebsleiterin Kultureller Bildungsbetrieb des Erzgebirgskreises

Julia Pikos, Mittelsächsische Kultur GmbH

Uwe Schreier, Betriebsleiter kul(T)our-Betrieb des Erzgebirgskreises

Susann Hofmann, Amtsleiterin für Kultur und Tourismus, Große Kreisstadt Marienberg

Česká strana

PhDr. Václav Hofmann (předseda komise), Městské divadlo Most, ředitel

a další členové

 

Komise pro muzea a kulturní památky

Německá strana

Andrea Riedel (předsedkňy komise), Direktorin Stadt- und Bergbaumuseum und terra mineralia Freiberg

Haike Haarig, Kulturraum Erzgebirge-Mittelsachsen

Sybille Karsch, Alte Pfarrhäuser Mittweida

Katharina Scheithauer, Museum Olbernhau

Susann Hofmann, Museum Sächsisch-Böhmisches Erzgebirge Marienberg

Cornelia Ferguson, Silbermannmuseum Frauenstein

Jan Färber, Bergbaumuseum Oelsnitz

Uta Liebing, Kalkwerk, Pockau-Lengenfeld

Martina Reichel, Kalkwerk Pockau-Lengefeld

Patricia Meyen, Die Sehenswerten Drei

Česká strana

Mgr. Michal Soukup (předseda komise), Oblastní muzeum Most, ředitel

a další členové

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sportovní komise

Německá strana

Dietmar Bastian (předseda komise), Landratsamt Erzgebirgskreis, Referatsleiter Kreistag/Wahlen

Benjamin Kahlert, Kreissportbund Mittelsachsen, Geschäftsführer

Sylvio Christ, Kreissportbund Mittelsachsen, Vereinsberater Veranstaltungen

Mike Lindner, Kreissportbund Erzgebirge, Vereinsberater Veranstaltungen

Zemědělská komise

Německá strana

Werner Bergelt (předseda komise), Regionalbauernverband, ředitel

Jens Beyer, Agrarprodukte Krumhermersdorf GmbH, Geschäftsführer

Rolf Seyfferth, Rößlerhof, Burkhardtsdorf

Sociální komise

Německá strana

Frank Reißmann (předseda komise), Abteilungsleiter Soziales und Ordnung (ERZ)

Jörg Höllmüller, 2. Beigeordneter (MSN)

Matthias Gröll, Gesundheitsamt, Psychiatriekoordinator (MSN)

Angela Gronwaldt, Volkssolidarität Freiberg, Geschäftsführerin (MSN)

Ines Schürer, Erzgebirgskreis

Komise pro životní prostředí a regionální rozvoj

Německá strana

Gerd Dalke (předseda komise), Abteilungsleiter Umwelt, Forst und Landwirtschaft (MSN)

Ingo Reinhold, Staatsbetrieb Sachsenforst, Forstbezirk Marienberg

Olrik Börnicke, Referatsleiter Umwelt und Forst (ERZ)

Dr. Jens Uhlig, Planungsverband Region Chemnitz

Holger Vorberg, Stabsstellenleiter Kreisentwicklung (ERZ)

Frank Hunger, LTV Sachsen, Betriebsteilleiter Freiberger Mulde/Zschopau

Komise pro dopravu

Německá strana

Dirk Schlimper (předseda komise), Referatsleiter Straßenbetriebsdienst und Bauwerksverwaltung (MSN)

Ute Friedrich, Abteilungsleiterin Straßen (MSN)

Karl Schneider, Planungsverband Region Chemnitz

Thomas Bretschneider, Referatsleiter Straßen (ERZ)

Markus Sommerhoff, Referatsleiter Straßenverkehr (ERZ)

Komise pro hospodářství a turistiku

Německá strana

Matthias Lißke (předseda komise), Wirtschaftsförderung Erzgebirge GmbH (WFE), ředitel

Ingmar Petersohn, Geschäftsführer GIZEF GmbH, Freiberg

Veronika Oschatz, Landratsamt Mittelsachsen Wirtschaftsförderung, Sachbearbeiterin

Jana Dost, IHK Geschäftsstelle Annaberg, Geschäftsführerin

Ines Hanisch-Lupaschko, Tourismusverband Erzgebirge e. V., Geschäftsführerin

Česká strana

Ing. Ivana Košanová (předsedkyně komise), OHK Chomutov, ředitelka

a další členové